Meble ogrodowe, tarasowe, balkonowe - czym się kierować przy zakupie?

Dodano: favorite Odwiedzin: 185
Meble ogrodowe, tarasowe, balkonowe - czym się kierować przy zakupie?

Nadeszła wiosna, a wraz z nią więcej słońca. Najbliższe miesiące chętnie spędzimy w swoich ogrodach i na balkonach, by jak najwięcej skorzystać z ciepłych dni i wieczorów. Zachęcająca pogoda to jedno, ale odpowiednie meble ogrodowe to niezbędnik wygodnego spędzania czasu. W poszukiwaniach odpowiedniego wyposażenia kierujemy się jego praktycznością i estetyką, dlatego warto dowiedzieć się, który wybór łączy oba.

Które meble ogrodowe z wikliny wybrać?

Pierwszym skojarzeniem z ogrodem jest natura. Dlatego najlepszym wyborem będą meble ogrodowe z wikliny, które idealnie się w nią wkomponują. Plecionki wcale nie muszą być w klasycznym piaskowym kolorze, często można je znaleźć w odcieniu bieli, co stworzy w ogrodzie romantyczny nastrój. Najbardziej klasycznym, a zarazem potrzebnym wyborem do urządzenia swojego ogrodu są fotele oraz stół. Najbezpieczniej zatem zdecydować się na komplet mebli ogrodowych, które trzymają się wspólnej estetyki.

Ci z nas, którzy lubią spędzać czas w odosobnieniu, mogą zainteresować się podwieszaną wiklinową huśtawką, która wypełniona poduszkami nada poczucia komfortu oraz — dzięki kołysaniu — spokoju. Warto zadbać, by na działce znalazła się też etażerka. Wiklinowa szafka pomieści niezbędne przedmioty, których używa się głównie w ogrodzie, bez konieczności biegania „w tę i z powrotem” do domu. Jeżeli dysponujemy ogrodem z dużym metrażem, możemy wyposażyć go w typowe ozdoby ogrodowe, takie jak: wiklinowe donice na kwiaty, drewniane pajacyki czy ozdobne studzienki.

Meble tarasowe i balkonowe — na co możemy sobie pozwolić?

Tarasy i balkony (zwłaszcza te drugie) nie umożliwiają tak swobodnej aranżacji, jak ogrody. To, na jakie meble możemy sobie pozwolić, trzeba uzależnić od dostępnego metrażu. Na wąskich balkonach spiszą się małe wiklinowe stoliki oraz taborety. To wystarczająco, by stworzyć miejsce do komfortowego spędzania czasu. Wiklinowe meble można łatwo przemalować i idealnie dopasować kolorystycznie pod wystrój swojego balkonu. Dodatkowym plusem jest też ich waga! Plecionki są bardzo lekkie, więc przesunięcie ich nie będzie stanowiło problemu. Jeżeli dysponujemy dużym tarasem — warto wybrać szersze siedzisko z wikliny lub bujany fotel, który jest świetną alternatywą huśtawki. Meble z wikliny to nie tylko wygodne wyposażenie, ale i rękodzieło tworzone z materiałów pochodzenia naturalnego. Przez ich urok, warto ozdobić nimi swoją przestrzeń.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło