fotel wiklinowy

Do wnętrz urządzonych w jakim stylu pasują meble z wikliny?

23 listopada 2021 0 Przez Anna Wraga

Wiklinowe dodatki dopełnią każde wnętrze, które jest inspirowane naturą. Delikatne formy wiklinowych mebli nie przytłoczą nawet niedużego pomieszczenia. Dodatki z wikliny wyglądają dobrze stosowane pojedynczo, ale można też skorzystać z szerokiego wyboru wiklinowych elementów do wnętrz i zaaranżować z jej pomocą całe pomieszczenie.

Wiklina w stylu skandynawskim i prowansalskim

Styl skandynawski jest bardzo popularnym stylem we wnętrzach. Bazuje na naturalnych materiałach oraz na neutralnych kolorach, takich jak biel i szarość. Styl ten jest przytulny i funkcjonalny. Z tego powodu wiklinowe meble doskonale wpisują się w założenia tej stylistyki. Szczególnie pasować będą dodatki z wikliny pomalowanej na biały lub szary kolor.

Kolejnym stylem, w którym świetnie odnajdą się wiklinowe dodatki i meble, jest styl prowansalski. W tym stylu rządzą różne odcienie bieli. Kolory dodatków są w pastelowym fiolecie nawiązującym do pól lawendy. W pomieszczeniu urządzonym w tym subtelnym i kobiecym stylu pięknie będą wyglądać bielone dodatki i meble z wikliny. Kropką nad i we wnętrzu prowansalskim mogą być sadzonki lawendy w wiklinowym kwietniku.

Wiklina w stylu rustykalnym i boho

Wiklinę w naturalnym kolorze można wykorzystać w wielu stylach wnętrz. Przykładem jest styl rustykalny. Nawiązuje on do natury, sielanki i rękodzieła, czyli do wszystkiego, z czym kojarzy się wiklina. Rustykalne pomieszczenia są urządzone w naturalnych kolorach. Przeważa biel i brąz naturalnego drewna. W takim pomieszczeniu doskonale będzie wyglądał fotel bujany w naturalnym kolorze wikliny, czy koszyk przykryty delikatnym materiałem.

Stylem, w którym wiklinowe dodatki i meble mogą grać pierwsze skrzypce, jest styl boho. Styl ten jest radosny, idealny dla artystów i podróżników. Bazą kolorystyczną w tym stylu są kolory ziemi, które są dopełniane przez dodatki w żywych kolorach. Bardzo ważną rolę w tym stylu pełnią wygodne meble. Istotne są również ciekawe faktury, dzięki czemu nierówna struktura wikliny doskonale wpisze się w ten styl.