Do wnętrz urządzonych w jakim stylu pasują meble z wikliny? 

Dodano: favorite Odwiedzin: 101
Do wnętrz urządzonych w jakim stylu pasują meble z wikliny? 

Wiklinowe dodatki dopełnią każde wnętrze, które jest inspirowane naturą. Delikatne formy wiklinowych mebli nie przytłoczą nawet niedużego pomieszczenia. Dodatki z wikliny wyglądają dobrze stosowane pojedynczo, ale można też skorzystać z szerokiego wyboru wiklinowych elementów do wnętrz i zaaranżować z jej pomocą całe pomieszczenie.

Wiklina w stylu skandynawskim i prowansalskim

Styl skandynawski jest bardzo popularnym stylem we wnętrzach. Bazuje na naturalnych materiałach oraz na neutralnych kolorach, takich jak biel i szarość. Styl ten jest przytulny i funkcjonalny. Z tego powodu wiklinowe meble doskonale wpisują się w założenia tej stylistyki. Szczególnie pasować będą dodatki z wikliny pomalowanej na biały lub szary kolor. 

Kolejnym stylem, w którym świetnie odnajdą się wiklinowe dodatki i meble, jest styl prowansalski. W tym stylu rządzą różne odcienie bieli. Kolory dodatków są w pastelowym fiolecie nawiązującym do pól lawendy. W pomieszczeniu urządzonym w tym subtelnym i kobiecym stylu pięknie będą wyglądać bielone dodatki i meble z wikliny. Kropką nad i we wnętrzu prowansalskim mogą być sadzonki lawendy w wiklinowym kwietniku.

Wiklina w stylu rustykalnym i boho 

Wiklinę w naturalnym kolorze można wykorzystać w wielu stylach wnętrz. Przykładem jest styl rustykalny. Nawiązuje on do natury, sielanki i rękodzieła, czyli do wszystkiego, z czym kojarzy się wiklina. Rustykalne pomieszczenia są urządzone w naturalnych kolorach. Przeważa biel i brąz naturalnego drewna. W takim pomieszczeniu doskonale będzie wyglądał fotel bujany w naturalnym kolorze wikliny, czy koszyk przykryty delikatnym materiałem.

Stylem, w którym wiklinowe dodatki i meble mogą grać pierwsze skrzypce, jest styl boho. Styl ten jest radosny, idealny dla artystów i podróżników. Bazą kolorystyczną w tym stylu są kolory ziemi, które są dopełniane przez dodatki w żywych kolorach. Bardzo ważną rolę w tym stylu pełnią wygodne meble. Istotne są również ciekawe faktury, dzięki czemu nierówna struktura wikliny doskonale wpisze się w ten styl.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło